cs

Výstřel

(Hitac)

Distribuce ukončena: 21. 9. 2021


drama / krimi
Chorvatsko 2013
Délka: 76 min
Režie: Robert Orhel
Scénář: Robert Orhel
Kamera: Stanko Herceg
Hudba: Daniel Biffel
Hrají: Ecija Ojdanić, Iva Babić, Barbara Nola, Enes Vejzović, Milan Štrljić, Milan Pleština, Alen Liverić, Mia Biondić, Danko Ljuština, Pjer Meničanin, Filip Nola, Tanja Tušek, Stefan Kapičić a další
Jazyk: chorvatsky s českými titulky
Formát: DCP, blu-ray, DVD
V distribuci Balkanfilmu: od 27. 10. 2016
Konec monopolu: 21. 9. 2021
Pro děti do 12 let nevhodné

Ke stažení:

Distribuční list
Trailer (české titulky)
- trailer je přístupný bez omezení.
Trailer ke stažení (avi)
Trailer ke stažení (DCP)
Plakáty ke stažení (pdf): základní, s fotkou

Jeden náhodný výstřel spojí osudy dvou mladých žen. Anita pracuje u policie. Petra právě zjistila, že je těhotná. Ještě se s tím nestihne vyrovnat, když se její život v krátkém čase změní podruhé. Na návštěvě u kamarádky Morany totiž nechtě zmáčkne spoušť nalezené pistole. Vyšetřování vraždy, k níž došlo v noci na jedné záhřebské ulici, dostává na starost právě Anita. Podle předpokládané trajektorie střely a výpovědí svědků, kteří v noci slyšeli výstřel, dospěje k závěru, že se střílelo z Moranina bytu. Morana při výslechu údajně vypoví, co se stalo, ale Petra vše popře. Zůstává zde tvrzení proti tvrzení a je na Anitě, aby Petru přesvědčila k přiznání. Při vyšetřování se obě mladé ženy postupně poznávají a zjišťují, že mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
Robert Orhel natočil ko-morní kriminální drama, které pracuje s fenoménem náhody v lidském životě a ženskou psychologií. Hlavní hrdinky jeho snímku jednají instinktivně a vztah, který spolu postupně navazují, má nečekanou hloubku. Způsob, jakým zobrazil své postavy, umožňuje divákovi, aby se do jejich situace vžil a představil si na jejich místě sám sebe.