cs

Balkánský masakr

paintballovou pistolí

(Šuma summarum)

komedie / thriller / horor
Chorvatsko 2010
Délka: 120 min
Režie: Ivan-Goran Vitez
Scénář: Ivan-Goran Vitez
Kamera: Tamara Cesarec
Hudba: Hrvoje Štefotić a Siniša Krneta
Producent: Ankica Jurić Tilić
Hrají: Vilim Matula, Hana Hegedušić, Ljubiša Savanović, Nataša Dangubić, Marko Makovičić, Željko Konigsknecht, Sanja Hrenar, Jakša Borić, Đorđe Kukuljica, Ivan Glowatzky, Vanja Matujec - Juričić, Luka Peroš, Vinko Kraljević, Nina Violić, Luka Petrušić, Mirna Medaković, Anita Matić Delić, Dražen Bratulić, Goran Navojec a další
Jazyk: chorvatsky, holandsky s českými titulky
V distribuci Balkanfilmu: od 8. 11. 2018
Konec monopolu: 8. 11. 2021

Pro děti do 18 let nepřístupný

Chorvatská marketingová agentura má nového majitele - mladého Holanďana Rinuse, který přináší do firmy nový agresivnější styl práce. Novinky ale zdaleka nejsou po chuti všem stávajícím zaměstnancům, a tak pro ně Rinus zorganizuje akční team-buildingový víkend v přírodě. Někteří z nich dávají od počátku jasně najevo svou nechuť k této aktivitě a místo toho, aby se dali dohromady, vzniká mezi nimi další pnutí. Jakoby od počátku tušili, že účelem společného víkendu není utužení týmu, ale odstranění nepohodlných zaměstnanců. Ideální příležitost k tomu nastává při společném paintballu hluboko v lese. Když do hry vstoupí podivná lesní rodina, mění se boj o vlajky v boj o život.

Režisér a scénárista Ivan-Goran Vitez natočil tento zneklidňující snímek, ve kterém se mísí prvky komedie s prvky thrilleru či hororu, již v roce 2010. Jediné, co na něm od té doby zestárlo, jsou mobilní telefony. Ty ale účastníci stejně nemohou použít, protože v lese není signál. Kromě svérázného černého humoru a několika netradičních způsobů úmrtí v něm ukryl i spoustu významů, které může vnímavý divák objevit.