cs

Teleport Zovko

Distribuce ukončena 1. 9. 2021

sci-fi parodie

Možná nejvtipnější chorvatská komedie všech dob!

Film lze zařadit do programu kina pouze jako bonus ke snímkům COMIC SANS, SEKÁČ, TÁTA, VÝSTŘEL, ČERNÍ, VODA KREV RAKIJE A ZOMBIE EPIDEMIE a BALKÁNSKÝ MASAKR PAINTBALLOVOU PISTOLÍ

Chorvatsko 2013
Délka: 17 min
Režie: Predrag Ličina
Scénář: Predrag Ličina
Kamera: Mario Sablić
Produkce: Ankica Jurić Tilić, Hrvoje Pervan
Hudba: Jura Ferina, Pavao Miholjević
Hrají: Linda Begonja, Krešimir Mikić, 2x Bojan Navojec, Dado Ćosić, Ana Stunić a další

Premiéra: 5. 9. 2019

Konec monopolu: 1. 9. 2021

Plakát ke stažení v pdf

Distribuční list
"Po tolika letech,

po tak dlouhém čekání,

konečně u vás,

konečně v Chorvatsku

Teleport Zovko!

Za čtyři vteřiny v jakémkoliv místě naši krásné vlasti..."

O tom, jak funguje první chorvatský teleport, se na vlastní kůži přesvědčí rodina, která uvěří reklamě a chce se s jeho pomocí přenést na dovolenou.

Film je inspirován skutečnou událostí :-)


Predrag Ličina

(*1972, Záhřeb, Jugoslávie - Chorvatsko)

Vystudoval televizní a filmovou režii na Akademii dramatických umění. Počátkem devadesátých let začal psát filmové kritiky pro různé chorvatské noviny a časopisy (Vjesnik, Studio, Panorama). Poté začal pracovat jako první asistent ředitele Chorvatské televize. Věnoval se zejména hudebním dokumentům. Do konce devadesátých let se podílel také na výrobě sedmdesáti hudebních videoklipů. Mezi lety 1997-99 režíroval také 3 dokumentární filmy pro Chorvatskou televizi: 22:04, Pet plus (Pět plus), Mladi talenti (Mladé talenty).  Po roce 2000 začal natáčet reklamy. Dodnes jich má na kontě asi 80. V roce 2012 napsal a režíroval 15 epizod komediálního seriálu Nedjeljom ujutro, subotom navečer (V neděli ráno, v sobotu večer). V roce 2013 natočil svůj první hraný krátký film Teleport Zovko - sci-fi parodii, která přináší alternativní vysvětlení jednoho známého zázraku. V roce 2019 měl premiéru jeho první celovečerní hraný film Posljednji Srbin u Hrvatskoj (Poslední Srb v Chorvatsku). Tato hororová zombie komedie s Krešimirem Mikićem a Hristinou Popović v hlavních rolích se svérázným způsobem vyrovnává s chorvatským a srbským nacionalizmem. Zárukou nezaujatosti je skutečnost, že vznikla v chorvatsko-srbské koprodukci.