cs

Navždy

(Za vedno)

Distribuce ukončena 30. 6. 2019

Slovinsko 2008
Délka: 82 min
Režie: Damjan Kozole
Scénář: Damjan Kozole
Kamera: Aleš Belak
Hudba: Igor Leonardi, Patetico, Laibach
Hrají: Dejan Spasić, Marjuta Slamič, Peter Muševski,
Mojca Partljič, Primož Petkovšek a další.
Formát: DCP, blu-ray, DVD

V distribuci Balkanfilmu: od 20. 10. 2017
Jazyk: slovinsky s českými titulky
Přístupnost: nepřístupné mládeži do 15 letKe stažení:

Plakát ke stažení v PDF
Český trailer ke stažení (avi)
Český trailer ke stažení (DCP)
Náhled traileru (Youtube)
Trailer je nevhodný pro mládež do 15 let.
Distribuční list
Recenze Cinema č. 10 / 2017
Rozhovor s režisérem filmu

Poznámka: film má českou distribuční premiéru ve stejný den jako nejnovější Kozoleho film Noční život. Oba filmy doporučujeme promítat ve dvojici v jeden večer.

Drama mladého manželského páru se odehrává během jediné noci. Ona přijde pozdě domů a on nevěří, že byla s kamarádkami na oslavě.


Jednou v pátek příjde Tanja pozdě domů. Čeká na ni manžel Mare a chce vědět, kde a s kým byla. Tanji je jasné, že jí manžel nebude věřit, když mu řekne pravdu nebo cokoli jiného přijatelného. Mare je přesvědčen, že byla s jiným a žádnou jinou odpověď nepřipouští. Když se Maremu nedostává argumentů, pomůže si fyzickým násilím. Je zřejmé, že se k němu neuchýlil poprvé. Tanja se před ním zavře v koupelně a další komunikace probíhá přes dveře. Mare vyhrožuje, pak se omlouvá a slibuje, že na Tanju už nikdy ruku nevztáhne. Když Tanja otevře, začíná vše nanovo. Výbuchy Mareho vzteku střídají dlouhé kajícné scény. Do hry se zapojují i sousedé, kteří na rozhádaný pár přivolají policii. Oba partneři však před mladými policisty svorně tvrdí, že se u nich nic neděje. Když odejdou, noc pro Tanju (ani pro nervózní sousedy) ještě zdaleka nekončí...