cs

Až na dřeň!

(Do balčak)

Distribuce ukončena 30. 10. 2019

western / drama
Makedonie 2014
Délka: 165 min
Režie: Stole Popov
Scénář: Stole Popov, Goran Stefanovski
Kamera: Apostol Trpevski
Hudba: Duke Bojadžiev
Hrají: Inti Šraj, Saško Kočev, Martin Jordanovski, Toni Mihajlovski, Predrag Manojlović, Nikola Kojo, Nikola Ristanovski a další
Jazyk: makedonsky, francouzsky, anglicky, turecky s českými titulky

V distribuci Balkanfilmu: od 3. 11. 2016
Pro děti do 15 let nepřístupný

Ke stažení:

Distribuční list
Trailer - náhled (české titulky)
- trailer není určen pro děti do 15 let.
Trailer ke stažení (avi)
Trailer ke stažení (DCP)
Plakáty ke stažení (pdf): velký, malý

Makedonie, malá země v srdci Balkánu, je již pět století pod nadvládou Osmanské říše. V roce 1903 v ní došlo k povstání, které bylo Turky krvavě potlačeno. O čtyři roky později se zde zvedá nová vlna odporu a formují se ozbrojené skupiny povstalců. Do této zjitřené atmosféry přijíždí zcestovalá volnomyšlenkářka Tereza, která postupně okouzlí tři muže. Zhýčkaného syna soluňského boháče, jenž se vrací z Francie ze studií, vůdce skupiny povstalců a všemocného tureckého velitele. Flirtováním s nimi dává do pohybu události s fatálními následky. Je u toho, když se povstalci rozhodnou vyrazit do boje. Poté co povstalci obsadí město a oslaví vítězství, začnou přemýšlet co dál. Příliš pozdě si uvědomí, že jejich čin nemůže zůstat bez odezvy.

"Až na dřeň!" je drsný příběh o hledání národní identity, o boji za svobodu, o pomstě, lásce a zradě. To vše je zabaleno do westernového hávu a podáno s velkým nadhledem a humorem.

Makedonský kandidát na Oscara pro rok 2014