cs

Jižní vítr zesiluje

(Južni vetar 2 - Ubrzanje)

akční, thriller, krimi
Srbsko 2021
Délka: 127 min
Režie: Miloš Avramović
Scénář: Miloš Avramović, Petar Mihajlović
Produkce: Miloš Avramović, Miloš Biković, Goran Bjelogrlić a další
Hudba: Aleksandar Randjelović
Kamera: Lazar Radić
Střih: Lazar Predojev
Hrají: Miloš Biković, Miodrag Radonjić, Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Jovana Stojiljković, Luka Grbić, Zachary Baharov a další
Premiéra: 4. 2. 2022

Monopol: pouze do 31. 7. 2022!

Přístupnost: dětem do 15 let nepřístupné

Plakát ke stažení v pdf jpg

Distribuční list

Trailer DCP ke stažení

Trailer ke stažení i zhlédnutí

Jižní vítr zesiluje bude k dispozici pouze na DCP. Produkce nepovolila další formáty. 

Rok 2018. Mladý zloděj aut Petar Maraš skončil po přestřelce s gangstery, ve které zastřelil šéfa bělehradského podsvětí, ve vězení. Konec operace "Jižní vítr".

Současnost. Nejen, že je Petar již na svobodě, ale sám zaujímá v hierarchii bělehradské mafie místo, které se před třemi lety uvolnilo po jeho výstřelech. Za tu dobu také značně pokročilo prorůstání mafie se státem a Petar využívá svých nových kontaktů s vlivnými lidmi v útrobách státního aparátu. Je pověřen úkolem dojednat v jihovýchodním Srbsku problematický odkup pozemků pro stavbu nového plynovodu. Při jednání se zarputilými vesničany vymyslí plán, jak ze situace vytěžit co nejvíc pro sebe. Události ale dostanou zcela nečekaný spád, když musí narychlo zachraňovat svého mladšího bratra Nenada, který se pustil na vlastní pěst do obchodu s bulharskými drogovými dealery. Petarův plán na to, že investicemi do nemovitostí udělá tečku za svou kriminální minulostí, se rozsype jako domeček z karet.