cs

Pro producenty

Nabídka pro producenty a majitele práv k filmům natočeným v zemích bývalé Jugoslávie

Česká distribuce doposud téměř ignorovala filmovou tvorbu z těchto zemí. Ročně se do ní dostávali maximálně 2-3 filmy. My ale víme, že zde vzniklo (a stále vzniká) opravdu velké množství kvalitních filmů, proto jsme se to rozhodli změnit. Chceme českému divákovi zprostředkovat možnost vidět v kině alespoň některé z nich. 

Náš zájem o filmovou tvorbu ze zemí bývalé Jugoslávie má svůj původ v mnohaleté zkušenosti s pořádáním přehlídek filmů z balkánských zemí. Tyto nekomerční přehlídky pořádáme pod hlavičkou Filmového klubu Vsetín již od roku 2008 (viz.: https://www.fkvsetin.cz/lfmbfn.htm). Při organizaci těchto přehlídek se nám již podařilo navázat spolupráci s mnoha lidmi z filmového oboru a vytvořit si řadu přátelských vztahů. Těchto zkušeností chceme nově využít při distribuci filmů v rámci celé České republiky. Pro ten účel jsme založili distribuční společnost Balkanfilm.

Protože jsme novou distribuční společností a filmy z balkánského regionu nejsou v české distribuci častým jevem, budeme se snažit hledat i různé alternativní způsoby distribuce, abychom filmy dostali k co největšímu počtu diváků. Budeme oslovovat kromě klasických kin také Filmové kluby a kulturní zařízení a pořadatele nejrůznějších přehlídek a festivalů.

Pokud vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás. Rádi zahájíme jednání týkající se konkrétního výběru vašich filmů, které bychom mohli zařadit do české distribuce.

Společnost Balkanfilm je připravena přinést to nejlepší z tvorby filmových tvůrců na Balkáně do České republiky. Naše zkušenosti s filmovou tvorbou, znalost českého trhu a osobnost režiséra Ivo Trajkova, který se na práci ve společnosti podílí, jsou dobrým předpokladem úspěchu projektu Balkanfilm.