cs

Podíleli jsme se na vydání knihy Slovinský film a František Čáp

07.11.2018

Tisková zpráva z 31. 8. 2017


Pro objednávku knihy pište na email distribuce@balkanfilm.cz. Cena 200 Kč, v případě zaslání poštou účtujeme náklady na poštovné a balné cca 90 Kč.
Slovinský film a František Čáp

ze slovinštiny přeložila Jana Šnytová, 140 stran,
nakladatelství Pavel Kotrla - Klenov, náklad 400 ks.

Vydal Filmový klub ve Vsetíně, z. s. ve spolupráci s distribuční společností Balkanfilm a za podopry Ministerstva kultury ČR.

Výbor textů slovinských autorů, které se věnují jugoslávské exilové filmové tvorbě režiséra Františka Čápa. Františka Čápa ve Slovinsku a v bývalé Jugoslávii nelze přehlédnout. Je oslavován jako osobnost, která v mladé poválečné republice pojala filmovou tvorbu novátorsky. Čáp oprostil film od tolikrát omílané partyzánské tematiky a přinesl do jugoslávského a slovinského filmu nové žánry.

Publikace Slovinský film a František Čáp doplňuje nepočetnou řadu knih o režisérovi logicky nutným pohledem: hodnocením autora očima slovinských filmařů a kritiků. Český čtenář tak získá ucelenější obraz i o jugoslávské kariéře exulanta (režiséra Babičky, Mlhy na blatech či Nočního motýla...), jehož zahraniční filmy nesměly být v naší domovině po čtyři desetiletí promítány.
Kniha je doplněna o kompletní filmografii Františka Čápa a výběrovou bibliografii.